Levné, ale stylové – interiérové dveře s fóliovým povrchem
Fólie je nejlevnějším a tedy i nejpoužívanějším typem povrchu dveří, který se hodí k běžnému použití v interiéru. Nesnese nadměrnou zátěž, není odolná vůči mechanickému poškození a otěru, proto se příliš nehodí do domácností s domácími zvířaty nebo malými dětmi. Svým vzhledem se však foliované dveře hodí jak do klasického tak i moderního interiéru.
Konstrukce foliovaných dveří
Technika nanášení fólie na dveře není nijak finančně ani mechanicky náročná, proto jsou ceny interiérových fóliových dveří více než přijatelné. Fólie je zkrátka papír, který je impregnován a nanesen na dřevovláknitou desku. Rám fóliovaných dveří je nejčastěji vyroben z MDF desky. Jádro se standardně vyrábí z papírové voštiny, nebo z dutinkové (odlehčené) dřevotřískové desky. Dveře jsou na závěr pokryty dekorativní fólií.

Designové fólie
Folie mají nejčastěji tloušťku 0,1 mm a je možné ji použít na všechny typy dveří. Dnes však již existují i hrubší fólie s vysokou odolností na mechanické namáhání (otěr, poškrábání atd.). Fólie mohou mít nejrůznější dekory a dnes jsou již tak propracované, že prakticky nepoznáte, že se jedná pouze o imitaci přírodních materiálů, tedy především dřeva. Jde tedy o ekonomickou variantu dřevěných dveří, povrch může připomínat například buk, dub, javor, olši, ořech, třešeň mahagon a další. Fólie může mít lesklý i matný povrch. Aby byla zajištěna fólii delší trvanlivost a lepší odolnost proti otěru, bývá často opatřena lakem.

Výhody dveří s povrchem fólie
Hlavní výhodou foliovaných dveří je, že jejich povrch vlivem slunečního záření nestárne. Potěšující je rovněž jejich snadná údržba, dají se snadno čistit a zbavovat nečistot a prachu pouhým hadříkem. V neposlední řadě je pak velkým lákadlem také jejich nízká cena. Z těchto důvodů patří fóliované dveře v současné době mezi nejrozšířenější typy dveří. Mají velmi dobrý poměr designu, užitné hodnoty a ceny.